Daugavpilī viesojās augsta ranga delegācija no Uzbekistānas

Daugavpilī viesojās augsta ranga delegācija no Uzbekistānas

Kopīgot šo videoklipu

Ievietot video Jūsu vietnē (HTML –kods)
Videoklipa izmēri:


2018.gada 6.septembrī Daugavpilī viesojās delegācija no Uzbekistānas, kuras sastāvā bija Uzbekistānas vēstniecības Latvijas Republikā un Ferganas apgabala vadības pārstāvji.

Vizītes sākumā Uzbekistānas Ārkārtējais un Pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Badriddin Abidov, Uzbekistānas vēstniecības Latvijas Republikā Trešais sekretārs un konsuls Šarafiddin Mirzakulov, Uzbekistānas Republikas Ferganas apgabala gubernatora vietnieks investīciju un tūrisma attīstības jautājumos Muhsinhodža Abdurahmonov un Uzbekistānas Republikas Ferganas apgabala Kuvasajas pilsētas mēra vietnieks Abdusamad Haidarov kopā ar Daugavpils pilsētas attīstības departamenta pārstāvi apmeklēja vietējos uzņēmumus. SIA „Sweet House” konditorejas izstrādājumu ražotnē ar uzņēmuma pārstāvjiem tika runāts par ražošanas procesa īpatnībām vietējā tirgū un sadarbību ar ārzemju partneriem. Savukārt, apmeklējot AS „Ditton pievadķēžu rūpnīca” ražošanas cehus un pārrunājot ar rūpnīcas pārstāvjiem tehnoloģiskos procesus un sadarbības iespējas, veidojās produktīvs dialogs, kas, iespējams, būs par pamatu ilgstošai un abpusēji izdevīgai sadarbībai:

Pēc uzņēmumu apmeklējuma delegāciju uzņēma Daugavpils pilsētas domē. Tikšanās laikā tika izrunātas sadarbības un investīciju iespējas. Daugavpils mērs Rihards Eigims pauda lielu prieku par iespēju nodibināt ekonomiskus un kultūras sakarus ar Uzbekistānas pārstāvjiem un oficiāli uzaicināja ciemiņus dalībai V Starptautiskajā Austrumbaltijas Biznesa forumā, kas norisināsies Daugavpilī 20.un 21.septembrī. Savukārt viesi izteica oficiālu piedāvājumu nodibināt sadraudzības pilsētu sakarus ar Kuvasajas pilsētu (Ferganas apgabals, Uzbekistāna), kas izmēra un iedzīvotāju skaita ziņā ir ļoti līdzīga Daugavpilij. Šāds ierosinājums rada lielu atsaucību, un, iespējams, 2019.gada Daugavpils pilsētas svētkos sveicēju vidū būs arī Uzbekistānas pārstāvji.

Tikšanās noslēgumā delegācijas un pilsētas domes pārstāvji pasniedza piemiņas dāvanas un vienojās par sadarbības turpinājumu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas speciālisti.