10. maijā Daugavpilī tika prezentēti inovatīvi izgudrojumi

10. maijā Daugavpilī tika prezentēti inovatīvi izgudrojumi

Kopīgot šo videoklipu

Ievietot video Jūsu vietnē (HTML –kods)
Videoklipa izmēri:


10. maijā Daugavpils RTU filiālē notika izgudrojumu un inovāciju izstāde “MINOX Latgale”.
Jau septīto reizi Latvijā, bet pirmo reizi Daugavpilī notiek šī izstāde, kurā ir iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem, klātienē tikties ar to autoriem un piedalīties dažādās aktivitātēs. Savus inovatīvos projektus demonstrē individuālie izgudrotāji, vadošie pētniecības institūti un augstskolas, inovatīvie uzņēmumi, un, protams, arī jaunieši un skolēni. Izstādes mērķis –  
popularizēt izgudrotājdarbību, kā arī veicināt izgudrojumu izmantošanu tautsaimniecībā.
Ideja par izgudrojumu izstādes rīkošanu nobrieda 2008. gadā. Šādas izstādes organizē 
Latvijas Izgudrotāju biedrība un Biedrība "CONNECT Latvija". Ir svarīgi iedrošināt jaunu, inovatīvu uzņēmumu veidošanu un atbalstīt izgudrotājus.
Daugavpilī šī pasākuma organizēšanu atbalstīja Daugavpils pilsētas dome un RTU Daugavpils filiāle, tāpēc mūsu pilsētā bija iespēja iepazīties ar inovācijām un to autoriem, kuri pārstāvēja Latgali.
Tika prezentēta 21 ideja, piedāvāto inovāciju izmantošana – oriģināla. Piemēram, veco riepu inovatīva pārstrāde ļaus veidot izturīgu ceļa segumu. Komisijas īpašu uzmanību pievērsa prezentētā drona stabilizācijas sistēma. Inovācijas slaukšanas aparātu attīstībā ļaus efektīvāk izmantot to saimniecībās, kuras nodarbojas ar piensaimniecību.
Festivāls bija vieta, kur brīvā atmosfērā jaunie un pieredzējušie izgudrotāji varēja parādīt savus jaunākos izgudrojumus un idejas plašākai auditorijai.
Šādas izstādes plānots organizēt visos Latvijas novados. 4. – 5. aprīlī jau notika MINOX Kurzeme Liepājā, 2. jūnijā būs MINOX Vidzeme – Cēsīs, 8. septembrī – MINOX Zemgale (Jelgavā).
Domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.