Muzeju nakts Daugavpilī: atcerēsimies pagātni un ielūkosimies nākotnē

Muzeju nakts Daugavpilī: atcerēsimies pagātni un ielūkosimies nākotnē

Kopīgot šo videoklipu

Ievietot video Jūsu vietnē (HTML –kods)
Videoklipa izmēri:


20. maijā Daugavpils 12. reizi piedalīsies starptautiskajā akcijā „Muzeju nakts 2017”. Šī gada tēma – „Laika rats”, tāpēc organizatori aicina pasākuma dalībniekus iegremdēties seno laiku gaisotnē, novērtēt tagadni un padomāt par nākotni. Sestdienas vakarā laika rats šķērsos 11 pilsētas objektus. Šogad akcijai pirmo reizi pievienosies Medicīnas koledža, Dizaina un mākslas skola „Saules skola” un Šmakovkas muzejs.

Daudzus pārsteigumus apmeklētājiem ir sagatavojuši arī Muzeju nakts pastāvīgie dalībnieki. Interesantu programmu bērniem un pieaugušajiem piedāvās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs. Apmeklētāji varēs aplūkot ekspozīcijas, piedalīties mamutu medībās, paviesoties pie Robina Huda un izmēģināt loka šaušanu, piedalīties radošajās darbnīcās, noskatīties dokumentālo filmu „To atceras tikai vilcieni”. Šī filma Daugavpilī tiks demonstrēta pirmo reizi. Pasākumi notiks līdz pusnaktij.

Organizatori atgādina dalībniekiem, ka šogad objektu lielā skaita dēļ ir nolemts atteikties no zīmogu vākšanas. Kartes noderēs informācijai un kalpos kā savdabīgs Muzeju nakts ceļvedis. 20. maijā Daugavpils cietoksnī pilsētas iedzīvotājus un viesus sagaida ekskursijas, izstādes, koncerti, amatnieku tirdziņš. Pirmo reizi Daugavpilī plkst. 19.00 šeit sāksies Katrīnai I veltītā balle-maskarāde. Daudzi vēsturnieki uzskata, ka Marta Skavronska (nākamā Pētera I sieva un Krievijas imperatore) ir dzimusi Latgalē, Višķu pagastā. Šis fakts lielā mērā noteica Martas balles koncepciju, kur lieliski iederas latgaliešu motīvi, seno laiku dejas un krāšņie XVIII gadsimta tērpi.

Imperators ar sievu iebrauks cietoksnī karietē caur Aleksandra vārtiem, piedalīsies ballē, un tad caur Nikolaja vārtiem dosies uz Eiropu. Balles laikā notiks arī kostīmu konkurss, kurā var piedalīties ikviens, kurš vēlas, kā arī ziedojumu vākšana luterāņu baznīcas atjaunošanai Berķenelē. Pasākuma īpašais viesis būs Latvijā populārais dziedātājs Sergejs Jēgers. Otro gadu Muzeju naktī piedalīsies arī Daugavpils pašvaldība. Apmeklētāji varēs iepazīties ar pagājušā gadsimta pilsētas ainavām, apskatīt vēsturisko Domes ēku, mēra kabinetu, deputātu sēžu zāli, pilsētas vadītāju un Goda daugavpiliešu foto galeriju, kā arī iesaistīties citās aktivitātēs.

Iespaidus papildinās arī Domes kafejnīcas apmeklējums, kur varēs nogaršot īpašas ēdienkartes piedāvātos ēdienus. Pilna Muzeju nakts programma ir pieejama pilsētas domes mājaslapā.