Latgales zoodārzs strādā pie jauniem projektiem

Latgales zoodārzs strādā pie jauniem projektiem

Kopīgot šo videoklipu

Ievietot video Jūsu vietnē (HTML –kods)
Videoklipa izmēri:


Eiropas Komisija savā atskaitē par dabas aizsardzības projektiem kā vienu no saviem labākajiem partneriem nosauca arī Latgales zoodārzu.

Kādā veidā mazais dzīvās dabas stūrītis Daugavpilī ir spējis apsteigt slavenus Eiropas zoodārzus? Par savu galveno funkciju speciālisti uzskata pareizas attieksmes pret dabu ieaudzināšanu. Bērni ekskursiju laikā mācās ar mīlestību izturēties pret visu dzīvo, gan pret neparastiem džungļu iemītniekiem, gan pret parastām vardēm un bruņurupučiem.

Kolektīvs vairāku desmitu gadu laikā īsteno projektus, kas vērsti uz dažādu dzīvnieku sugu saglabāšanu. Pašlaik turpinās darbs pie projekta, kas paredz ceļa pārejas izveidošanu maziem dzīvniekiem.

Dažādas pārejas dzīvniekiem – maziem un lieliem – pastāv gan Rietumeiropā, gan arī Lietuvā, Polijā un Baltkrievijā. Latvijā tādas nav nevienas.

Vēl viens jauns projekts ir veltīts rotana izpētei. Starp citu, šis viesis no Tālajiem Austrumiem Latvijā pirmo reizi tika noķerts ūdenstilpē pie Daugavpils Universitātes. Šobrīd tas nesaudzīgi iznīcina dzīvās radības dīķos un nelielos ezeros. Šo zivju skaita ierobežošana – tas ir grūts uzdevums, ko cenšas atrisināt speciālisti.

Zoologu pētījumi apstiprina, ka Latvijā parādās aizvien jauni dzīvnieki un kukaiņi, kurus agrāk šeit nevarēja sastapt. To ietekmē klimata sasilšana. Šī procesa izpēte ir vēl viens darbs, ko veic municipālā zoodārza speciālisti.