Cīņa ar maluzvejniecību ūdenstilpēs norit cauru diennakti

Cīņa ar maluzvejniecību ūdenstilpēs norit cauru diennakti

Kopīgot šo videoklipu

Ievietot video Jūsu vietnē (HTML –kods)
Videoklipa izmēri:


Pēdējo divu gadu laikā Daugavpils pilsētas domes Komunālās saimniecības pārvalde  aktīvi sadarbojas ar Latvijas Zemkopības ministrijas Zivju fondu. Veiksmīgas partnerības rezultātā ar Zivju fonda atbalstu tika īstenoti vairāki projekti, kas vērsti uz pilsētas ūdenstilpju attīrīšanu, zivju resursu saglabāšanu un papildināšanu. Sadarbība, kas 2016. gadā ir nesusi ievērojamus rezultātus, turpināsies arī  2017. gadā.

Kopš 2015. gada pavasara  ieviesta licencētā makšķerēšana, Lielajā Stropu ezerā divas reizes tika ielaisti zivju mazuļi: vispirms tajā ielaisti 40 tūkstoši līdakas mazuļu, bet nākamajā gadā – 25 tūkstoši zandarta mazuļu. Zivju resursi  papildināti arī citās ūdenstilpēs. Viens no galvenajiem uzdevumiem bija nodrošināt zivju krājumu aizsardzību pret maluzvejniekiem. Tā īstenošanai  iegādāts nepieciešamais aprīkojums. Ziemā, piemēram, tiek izmantots kvadracikls un videokamera, kas fiksē amatierzvejas noteikumu pārkāpumus. Reidi, kuros piedalās valsts un pašvaldības policijas inspektori, kā arī Latgales reģionālās vides pārvaldes pārstāvji, tiek rīkoti regulāri visa gada laikā. 2016. gada jūlijā Komunālās saimniecības pārvaldē  ieviests vides inspektora amats, un pārbaudes sāka veikt gan dienā, gan naktī. Visa pagājušā gada laikā  veikti 152 kopīgi reidi, pārkāpumi ir konstatēti arī šogad.

Ūdas tiek izmantotas pasīvajai, tāpēc aizliegtajai zemledus makšķerēšanai. Aktīvais, atļautais un humānākais makšķerēšanas veids ir ūdu ar signalizatoru – karodziņu vai pludiņu – izmantošana. Starp visbiežākajiem pārkāpumiem ir makšķerēšanas kartes neesamība, lielāka skaita makšķerēšanas rīku izmantošana nekā atļauts un maza izmēra zivju makšķerēšana. Speciālisti aicina ievērot makšķerēšanas noteikumus.

Ziemā zvejot var bez licences, licencētās makšķerēšanas sezona Lielajā Stropu ezerā atsāksies 1. maijā. Nedrīkst aizmirst, ka pārbaudes uz pilsētas ūdenstilpēm tiek veiktas visa gada garumā cauru diennakti. Pie visiem apzinīgajiem  makšķerniekiem speciālisti vēršas ar tradicionālo novēlējumu: ne asakas!