Daugavpils ūdenstilpes klāj ledus, taču atrasties uz Daugavas joprojām nav droši

Daugavpils ūdenstilpes klāj ledus, taču atrasties uz Daugavas joprojām nav droši

Kopīgot šo videoklipu

Ievietot video Jūsu vietnē (HTML –kods)
Videoklipa izmēri:


Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Daugavpils domes Komunālās saimniecības pārvaldes glābšanas dienesta sniegto informāciju stiprā sala laikā negadījumi uz pilsētas ūdenstilpēm netika konstatēti. Vieni vairījās iet ārā un ilgi atrasties uz ielas sala laikā, citi tieši pretēji – izbaudīja īstas ziemas priekus, vizinoties, spēlējot vai makšķerējot. Bērniem par prieku zemās temperatūras ļāva atjaunot mākslīgo segumu uz slidkalniņa Esplanādes parkā. Sniega lielgabals tiks izmantots, lai izveidotu sniega segu arī sporta trasē Stropos. Savukārt zemledus makšķerēšanas cienītāji var justies droši uz aizsalušajiem ezeriem, taču ne uz Daugavas ledus. Speciālistu vērtējumā situācija ir bīstama.

Daugavas krastos pilsētas teritorijā ir uzstādītas informācijas zīmes, kas brīdina par aizliegumu atrasties uz trauslā ledus. Nav jāaizmirst arī par to, ka kopš pagājušā gada oktobra ir spēkā izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz dažādus soda veidus par atrašanos uz bīstamā ledus.

Laika apstākļi ir mainīgi, tāpēc, zaudējot modrību, var nokļūt nelaimē. Īpaša uzmanība ir jāpievērš bērniem – uz upes vai ezeriem, pat ja ledus ir biezs, viņus nedrīkst atstāt bez uzraudzības.